Bahco B196.030.100 BAHCOFIT Insulated Screwdriver Slotted Tip 3.0 x 100mm
MPN
B196.030.100
Brand
Bahco
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Spain
View Full Product Range (7)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
20 in stock, despatched in 4 working days
Each screwdriver is branded with part number, tip symbol and size for easier identification.
They are each individually tested and manufactured according to IEC 60900 and conform to ISO 8764.
Specifications:.
Tip: Slotted 3 x 0.5mm.
Blade length: 100mm.
Total length: 195mm.
Length 100mm
ESD Safe No
Tip Type Slotted
Tip Size 3mm