Q. Does this item have the hole in the center for taking out security screws?
A. Hi Rob. Thank you for your question. This range of screwdrivers has the central hole.
| Qty | Unit Price (Ex VAT) |
|---|---|
| 1+ | £5.54 |
The three-zone design concept of Wera Kraftform Micro screwdrivers distinctly reduces fastening times and lowers the cost for each screw connection.
| Length | 137mm |
|---|---|
| ESD Safe | No |
| Tip Type | Torx |
| Tip Size | TX6 |
| VDE/1000V Approved | No |
| Blade Diameter | 3mm |
| Grip design | 2-components |
| Height | 13mm |
| Height Safe | No |
| Insulated | false |
| Non Sparking | No |
| Size (TX) | 6 |
| Type | 2067 TX 6 x 40 mm |
| Weight | 12.51g |
| Width | 13mm |
| With bore hole | false |
To use this facility please Sign In.
Sign InQ. Does this item have the hole in the center for taking out security screws?
A. Hi Rob. Thank you for your question. This range of screwdrivers has the central hole.