Sealey GWW1200B Geared Hand Winch with Brake & Webbing 540kg Capacity
MPN
GWW1200B
Brand
Sealey
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
  • Free UK shipping available
View Full Product Range (9)
Qty Unit Price (Inc VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
100 in stock, despatched in 2 working days
Model NoGWW1200B
Capacity:540kg
Gear Ratio:4.3:1
Handle Length:200mm
Hub Diameter:45mm
Maximum Cable/Webbing Size:50mm x 6m (webbing supplied)
Nett Weight:3.7kg
Type Hand Winch
Capacity 540kg
Gear Ratio 4.2:1
Handle Length 200mm
Hub Diameter 52mm
Maximum Cable/Webbing Size 48mm x 10m (webbing supplied)