Vishay Crcw12066K80Fktabc Cermet Resistor 6.8KΩ SMD 1206 0.25 W 1% 1Pc
MPN
CRCW12066K80FKTABC
Order in multiples of 1
4,700 in stock, despatched in 4 working days
Type SMD
Resistance 6.8kO
Power Rating 0.25W
Content 1
Dimensions (L x W x H) 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Height 0.55mm
Length 3.2mm
Operating temperature (max.) 125°C
Operating temperature (min.) -55°C
Product Type Cermet resistor
Tolerance ± 1%
Width 1.6mm