RECOM RACV20-24-LP 20 W 0 - 830 mA 24 V DC adjustable
MPN
RACV20-24-LP
Taiwan
View Full Product Range (4)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
3 in stock, despatched in 4 working days
RECOM RACV20-24-LP, a high-performance 20W DC-DC converter that offers exceptional efficiency, versatility, and reliability. Engineered for precision, it provides an adjustable output current of 0 to 830 mA, delivering a stable 24 V DC output tailored to your application's needs
Type Converter
Output Voltage 24V DC
Max Output Power 20W
Output Current 0mA
Input Voltage 264V
Dimensions (L x W x H) 128 x 50 x 13 mm
Height 13mm
LED driver features adjustable
Length 128mm
Max. output current 830mA
Min. input voltage 198V
Number of Inputs 1
Number of Outputs 1
Width 50mm