MAX PRODUCTS MAX465H125S Universal Toolbox 502x415x141mm Empty
MPN
MAX465H125S
Brand
MAX PRODUCTS
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Italy
  • Free UK shipping available
View Full Product Range (28)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
8 in stock, despatched in 4 working days
Max Products designs the lightweight and durable Max465H125S tool box, which measures 502 x 415 x 141 mm and is sold empty. This universal tool box is ideal for organising and storing a variety of tools and accessories safely. It is particularly suitable for professionals or DIY enthusiasts who require a customisable storage solution.
Type Tool box (empty)
Height 415mm
Length 141mm
Width 502mm
Colour Black
Material Plastic
Dim (W x H x D) 502 x 415 x 141 mm
Factory colour Black
Inside height 335mm
Inside Width 465mm
Internal depth 125mm