Faithfull FAISCT48 T-Bar Clamp 1210mm (48in) Capacity
MPN
FAISCT48
Brand
Faithfull
EAN-13
Order Code
Country of Origin
India
View Full Product Range (3)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Out of stockPlease contact us for lead time
Faithfull robust clamp for heavy-duty applications with the option of fitting to a workbench.
The high-grade spring steel mainscrew incorporates an Acme thread for wear resistance.
The entire clamp is protected by a rust-resistant powder coating.
Length: 1370mm.
Capacity: 1210mm (48in)