Evolution S185TCT-48CS StainlessSteel Cutting CircularSaw Blade 185x20mm x48T
MPN
S185TCT-48CS
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Japan
  • RoHS Compliant
  • Free UK shipping available
  • Not for sale to persons under age of 18 18+
View Full Product Range (2)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
15 in stock, despatched in 4 working days
This Evolution Stainless Steel Cutting Circular Saw Blade has the following specification:
Diameter: 185mm
Bore: 20mm
Teeth: 48
Kerf: 1.8mm