Ersa 0142ADLF15/SB Soldering Tip 1.50mm ERSADUR Coating 1pc
MPN
0142ADLF15/SB
    1.30mm 1.50mm 2.20mm 3.20mm 4mm
5 in stock, despatched in 4 working days
Ersa manufactures the 0142ADLF15/SB soldering tip with a size of 1.50 mm. This soldering tip is typically used in electronic assembly and repair. It is available as a single piece, suitable for precision soldering tasks.
For Use With ERSA
Tip Type Bevelled
Tip Size 1.50mm