Ersa 0142ADLF13/SB Soldering Tip 1.30mm 1pc Patented ERSADUR Coating
MPN
0142ADLF13/SB
Brand
Ersa
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
  • Quickly find another product in this range by Tip Size:
    1.30mm 1.50mm 2.20mm 3.20mm 4mm
View Full Product Range (5)
Qty Was Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
21 in stock, despatched in 4 working days
The Ersa 0142ADLF13/SB soldering tip has a size of 1.30 mm and is sold as a single piece. This precision tip is ideal for detailed soldering work in electronic applications. It is commonly used for soldering tasks requiring accuracy and consistency.
For Use With ERSA
Tip Type Bevelled
Tip Size 1.30mm