Black+Decker MT300KA-QS MT300KA Multifunction Tool, 300W, 13-piece Set
Image Representative of Range
MPN
MT300KA-QS
Brand
Black+Decker
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
4 in stock, despatched in 4 working days
The Black & Decker MT300KA-QS is a 300 W multifunction tool that includes a 13-piece accessory set and a case. It serves as a versatile oscillator and sander for various DIY projects and repairs. Designed for both professionals and enthusiasts, this power tool is ideal for cutting, sanding, and scraping tasks.
Type Multifunction tool
Power 300W
Cable Length 3.00m
Misc Attribute MT 300 KA
Oscillation Rate 10000 - 22000 /min
Rack size 483 mm (19")