Bahco 244-22-PRC Hardpoint Handsaw 550mm (22in) Fine Cut
MPN
244-22-PRC
Brand
Bahco
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Sweden
  • RoHS Compliant
  • Free UK shipping available
  • Not for sale to persons under age of 18 18+
View Full Product Range (3)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
20 in stock, despatched in 2 working days
Available in: 500mm (20in) and 550mm (22in) lengths, and two blade types.
The 244 PRC saw is ideal for precision work, with fine toothing for a perfect result.
Cut: fine
Blade length: 550mm (22 in)
Type: Universal hardpoint
9 TPI
Type Saw
Length 550mm