Vishay T93YA471KT20 T93YA string potentiometer 0.47 kΩ linear 0.5 W 1 pc
MPN
T93YA471KT20
Order in multiples of 1
10 in stock, despatched in 4 working days
Content 1
CS 2.54mm
Dimensions (L x W x H) 9.7 x 5 x 9.8 mm
Height 9.8mm
Length 9.7mm
Max. temperature +155°C
Min. temperature -55°C
Operating temperature (max.) 155°C
Operating temperature (min.) -55°C
Operation type top
Power Rating 0.5W
Product Type String potentiometer
Resistance 0.47kO
Resistance characteristic linear
Temperature Coefficient 100ppm/°C
Tolerance ± 0.1%
Width 5mm