Vishay Mbb02070C4703Fct00 Metal Film Resistor 470KΩ Axial 0.60W 1% 50PPM °C
MPN
MBB02070C4703FCT00
Order in multiples of 1
455 in stock, despatched in 4 working days
Type Axial lead
Resistance 470kO
Power Rating 0.60W
Content 1
Operating temperature (max.) 155°C
Operating temperature (min.) -55°C
Product Type Metal film resistor
Temperature Coefficient 50ppm/°C
Tolerance ± 1%