Vishay Crcw12062K70Fktabc Cermet Resistor 2.7KΩ SMD 1206 0.25 W 1 Percent
MPN
CRCW12062K70FKTABC
Brand
Vishay
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
View Full Product Range (69)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
4,500 in stock, despatched in 4 working days
Type SMD
Resistance 2.7kO
Power Rating 0.25W
Content 1
Dimensions (L x W x H) 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Height 0.55mm
Length 3.2mm
Operating temperature (max.) 125°C
Operating temperature (min.) -55°C
Product Type Cermet resistor
Tolerance ± 1%
Width 1.6mm