Vishay Crcw12061K20Fktabc Cermet Resistor 1.2 Kohm SMD 1206 0.25W 1% 1Pc Tape
MPN
CRCW12061K20FKTABC
Order in multiples of 1
3,786 in stock, despatched in 4 working days
Type SMD
Resistance 1.2kO
Power Rating 0.25W
Content 1
Dimensions (L x W x H) 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Height 0.55mm
Length 3.2mm
Operating temperature (max.) 125°C
Operating temperature (min.) -55°C
Product Type Cermet resistor
Tolerance ± 1%
Width 1.6mm