TDK B57238S0150M000 NTC Temperature Monitor 15Ω Radial Lead S238
Image Representative of Range
MPN
B57238S0150M000
China
View Full Product Range (15)
Order in multiples of 1
295 in stock, despatched in 4 working days
Type Temperature monitor (inrush current limiter)
Mounting Type Through-hole mounting
(Ø) 16mm
Accuracy 20%
Connector Solder pins
Depth 7mm
Dim (Ø x D) 16 mm x 7 mm
Enclosure S238
Misc Attribute 2 Radial lead
Model NTC
Resistance 15O
Resistance reference +25°C
Switching current (max.) 4.4A