TDE Instruments DPM72-MPN+-RS485 Digital Meter Multifunction Modbus-Ready
MPN
DPM72-MPN+-RS485
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Germany
View Full Product Range (10)
Qty Was Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
1 in stock, despatched in 4 working days
Dim (L x W x H) 59 x 72 x 72 mm
Display (counts) 9999
Display technology LCD
Factory colour Black
Frame height 7.2cm
Frame width 7.2cm
Height 72mm
IP Rating IP65 (front)
Length 59mm
Max. operating voltage 24V DC/AC
Min. operating voltage 12V DC/AC
Misc Attribute Digalox DPM72-MPN+-RS485
Recess depth 56mm
Recess height 68mm
Recess width 68mm
Type Digital rack-mount meter
Weight 149g
Width 72mm