TDE Instruments DPM72-MPN Digalox Digital Meter Multifunctional Modbus
MPN
Digalox DPM72-MPN
Country of Origin
China
View Full Product Range (10)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
4 in stock, despatched in 4 working days
Dim (L x W x H) 59 x 72 x 72 mm
Display (counts) 9999
Display (details) LCD graphics display 192 x 160 pixels
Display technology LCD
Factory colour Black
Frame height 7.2cm
Frame width 7.2cm
Height 72mm
Interfaces USB
IP Rating IP65 (on front)
Length 59mm
Max. operating voltage 24V DC/AC
Min. operating voltage 12V DC/AC
Misc Attribute DPM72-MPN
Recess height 68mm
Recess width 68mm
Type Digital rack-mount meter
Weight 180g
Width 72mm