TDE Instruments DPM72-AVP Digital Meter Graphical Display Volt/Amp/Freq
MPN
Digalox DPM72-AVP
Country of Origin
China
View Full Product Range (10)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
13 in stock, despatched in 4 working days
Dim (L x W x H) 59 x 72 x 72 mm
Display (counts) 9999
Display lighting white
Display technology LCD
Factory colour Black
Frame height 7.2cm
Frame width 7.2cm
Height 72mm
Interfaces USB
IP Rating IP65 (on front)
Length 59mm
Max. operating voltage 24V DC/AC
Min. operating voltage 12V DC/AC
Recess height 68mm
Recess width 68mm
Type Digital rack-mount meter
Weight 180g
Width 72mm