TDE Instruments DPM72-AV2 Digalox Digital Meter Records Min/Max Values
MPN
DPM72-AV2
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Germany
View Full Product Range (10)
Qty Was Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
12 in stock, despatched in 4 working days
Dim (L x W x H) 34 x 72 x 72 mm
Display lighting white
Display technology LCD
Factory colour Black
Frame width 72mm
Height 72mm
Length 34mm
Max. operating voltage 24V DC/AC
Min. operating voltage 12V DC/AC
Misc Attribute Digalox DPM72-AV2
Recess depth 34mm
Recess height 68mm
Recess width 68mm
Type Digital rack-mount meter
Weight 140g
Width 72mm