Sensata Crydom GNR30DCR Relay SSR 600VAC 30A DIN Rail Mount 22.5mm
MPN
GNR30DCR
5 in stock, despatched in 5 working days
The Sensata Crydom GNR30DCR is a solid state relay with a maximum load of 600VAC and 30A.
It features a DIN rail mount design with a width of 22.5mm.