Quickcool QV-FI-130-10-6 Cooling Fin 130x55x0.3mm 6mm Bore 10 Holes
MPN
QV-FI-130-10-6
Brand
QuickCool
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
  • Quickly find another product in this range by Bore Ø:
    6mm 8mm
View Full Product Range (2)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
60 in stock, despatched in 4 working days
The QuickCool QV-FI-130-10-6 is a cooling fin with dimensions of 130 x 55 x 0.3 mm and a bore diameter of 6 mm. Manufactured by QuickCool, it is designed to enhance heat dissipation in electronic components. This component is ideal for use in active cooling systems, particularly in electronic and industrial applications.
Type Cooling fin
Dimensions (L x W x H) 130 x 55 x 0.3 mm
Bore Ø 6mm
Height 0.3mm
Length 130mm
Width 55mm