MAX235H105 Universal Toolbox 258x118x243mm Impact Resistant & Versatile
MPN
MAX235H105
Brand
MAX PRODUCTS
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Italy
  • Free UK shipping available
View Full Product Range (28)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
3 in stock, despatched in 4 working days
Manufactured by Max Products, the MAX235H105 is a versatile universal toolbox, ideal for organising and transporting tools. This empty toolbox measures 258 x 118 x 243 mm, providing ample storage space. It is perfect for tradespeople and DIY enthusiasts who need a reliable and durable storage solution.
Type Tool box (empty)
Height 118mm
Length 243mm
Width 258mm
Colour Black
Car phone holder features Waterproof
Dim (W x H x D) 258 x 118 x 243 mm
Factory colour Black
Inside height 106mm
Inside Width 235mm
Internal depth 180mm