MAX PRODUCTS MAX620H250S Universal Toolbox 687x276x528mm Impact Resistant
MPN
MAX620H250S
4 available to back orderBack-order availability date - 28/05/2026
Max Products offers the MAX620H250S, an empty tool box with dimensions of 687 x 276 x 528 mm. This durable and spacious toolbox is ideal for organising and transporting tools safely. It is commonly used in professional and domestic settings for efficient tool storage.
Type Tool box (empty)
Height 276mm
Length 528mm
Width 687mm
Colour Black
Dim (W x H x D) 687 x 276 x 528 mm
Factory colour Black
Inside height 250mm
Inside Width 620mm
Internal depth 460mm