MAX PRODUCTS MAX620H250 Universal Toolbox Empty 687x276x528 mm Black
MPN
MAX620H250
2 available to back orderBack-order availability date - 28/05/2026
MAX PRODUCTS offers the MAX620H250, an empty toolbox made for versatility and convenience. Measuring 687 x 276 x 528 mm, it is perfect for storing and organising tools securely. This robust black case is ideal for both professional tradesmen and DIY enthusiasts needing a reliable storage solution.
Type Tool box (empty)
Height 276mm
Length 528mm
Width 687mm
Colour Black
Car phone holder features Waterproof
Dim (W x H x D) 687 x 276 x 528 mm
Factory colour Black
Inside height 250mm
Inside Width 620mm
Internal depth 460mm