MAX PRODUCTS MAX540H190 Universal Toolbox Empty Black 594x473x215mm
MPN
MAX540H190
Brand
MAX PRODUCTS
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Italy
  • Free UK shipping available
View Full Product Range (28)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
1 in stock, despatched in 4 working days
The MAX PRODUCTS MAX540H190 is a spacious and durable empty toolbox, measuring 594 x 215 x 473 mm. This black case is ideal for organising and protecting your tools, making it suitable for both professional tradespeople and DIY enthusiasts. Its universal design ensures compatibility with a variety of tool sizes and types.
Type Tool box (empty)
Height 215mm
Length 473mm
Width 594mm
Colour Black
Car phone holder features Waterproof
Dim (W x H x D) 594 x 215 x 473 mm
Factory colour Black
Inside height 190mm
Inside Width 538mm
Internal depth 405mm