MAX PRODUCTS MAX380H115 Universal Tool Box 414x345x129mm Empty
MPN
MAX380H115
Brand
MAX PRODUCTS
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Italy
  • Free UK shipping available
View Full Product Range (28)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
2 in stock, despatched in 4 working days
The Max Products MAX380H115 is an empty tool box, measuring 414 x 345 x 129 mm. It is designed for organising and transporting tools efficiently. Typically used in workshops, garages, or by hobbyists for tool storage.
Type Tool box (empty)
Height 345mm
Length 129mm
Width 414mm
Colour Black
Material Plastic
Car phone holder features Waterproof
Dim (W x H x D) 414 x 345 x 129 mm
Factory colour Black
Inside height 270mm
Inside Width 380mm
Internal depth 115mm