MAX PRODUCTS MAX235H155S Universal Toolbox Empty 258x168x243mm Impact-resistant
MPN
MAX235H155S
14 in stock, despatched in 4 working days
The MAX PRODUCTS MAX235H155S is a durable, empty toolbox that measures 258 x 168 x 243 mm. It features a lightweight design for easy transport and includes foam inserts for secure tool storage. This universal toolbox is ideal for organising and protecting tools in workshops or during travel.
Type Tool box (empty)
Height 168mm
Length 243mm
Width 258mm
Colour Black
Dim (W x H x D) 258 x 168 x 243 mm
Factory colour Black
Inside height 156mm
Inside Width 235mm
Internal depth 180mm