MAX PRODUCTS MAX235H105S Universal Tool Box Impact Resistant 258x118x243 mm
MPN
MAX235H105S
3 in stock, despatched in 4 working days
MAX Products' MAX235H105S is an empty toolbox measuring 258 x 118 x 243 mm. This sturdy container is ideal for organising and transporting tools securely. It's perfect for both professional and personal use, offering easy portability and protection.
Type Tool box (empty)
Height 118mm
Length 243mm
Width 258mm
Colour Black
Dim (W x H x D) 258 x 118 x 243 mm
Factory colour Black
Inside height 106mm
Inside Width 235mm
Internal depth 180mm