Lenovo GX40Q17225 Laptop backpack 15.6" Charcoal Black
MPN
GX40Q17225
Brand
Lenovo
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
  • Free UK shipping available
View Full Product Range (16)
Qty Was Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
56 in stock, despatched in 4 working days
Type Laptop backpack
Colour Black
Brand compatibility Any brand
Closure type Zipper
Depth 490mm
Design Backpack
Dimensions (W x H x D) 330 x 40 x 490 mm
Front pocket Yes
Height 40mm
Laptop Size 39,6 cm (15,6")
Material Polyester
Maximum screen size 39.6 cm (15.6)
Notebook compartment dimensions (W x D x H) 255 x 22 x 362 mm
Package weight 535g
Product main colour Black
Quantity 1
Shoulder strap Yes
Surface colouration Monochromatic
Weight 548g
Width 330mm