Kudom KSJ100D20-L Panel Mount Single Phase SSR 4-32VDC 0-100VDC Load 20A LED
MPN
KSJ100D20-L
Brand
i-Autoc
Order Code
Country of Origin
China
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
6 in stock, despatched same dayAdditional quantity lead time 5 months
This 20A solid state relay from the KSJ series has a single phase load voltage of 100V DC and a control voltage of 4 to 32V DC.
  • Opto-isolation for increased reliability and safety
  • Low ON impedance
  • Built in LED indicator
  • Dielectric strength 2500V
  • Superior thermal performance
Formerly branded 'Kudom'. All specifications remain unchanged.
Click here for the Trademark Change Notification.
Input Voltage 4 to 32 VDCV
Input Current 25mA
Switching Current 20A
Switching Voltage 100 VDCV
Length 58.6mm
Width 45.7mm
Height 26.5mm