Jacob 10.5015PA/SW Filler Plug M50 Polyamide Black RAL 9005 1pc
MPN
10.5015PA/SW
Brand
Jacob
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Germany
  • Quickly find another product in this range by Colour:
    Black Silver-grey (RAL 7001)
View Full Product Range (2)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
Available to back orderBack order, lead time 5 weeks
Type Filler plug
Colour Black
Diameter 56mm
External thread M50
Halogen-free No
IP Rating IP54
Length 16.5mm
Material Polyamide
Max. temperature +100°C
Min. temperature -30°C
Thread Length 10mm