i-Autoc Kudom KSIM380D25-L Pnl Mnt SSR 4-32VDC 48-440VAC 25A Load LED Zero Cross
MPN
KSIM380D25-L
China
Discontinued
A 25A solid state relay from the KSIM range. The relay has a control voltage of 4 to 32V DC and a load voltage range of 48 to 440V AC, making it ideal for industrial use.
Input Voltage 3 to 32 VDCV
Input Current 25mA
Switching Current 25A
Switching Voltage 24 to 440 VACV
Length 38.5mm
Width 28.5mm
Height 20mm