HellermannTyton 112-35060 RPE350-HSW-BK-C1 RPE Broad Cable Tie Black 9mm x 350mm
Image Representative of Range
Order in multiples of 5
1,793 in stock, despatched in 4 working days
  • Releasable and reusable
  • Extra broad width
  • Operating Temperature: -40°C to +85°C
  • Flammability: UL94 V2
  • Bundle diameter max: 92mm
  • Tensile strength: 445N
  • Supplied singly
  • Dimensions: 350(L) x 9.0(W)mm
  • Material: Polyamide 6.6 (PA66)
  • Supplied in Black
  • Type: RPE350
  • Mftrs. Part No. 112-35060
Colour Black
Type Extra broad
Dimensions 350(L) x 9.0(W)mm
Size 350 x 9mm