Faithfull FAIWBT65S Wire Cup Brush Twist Knot 65mm M14x2 Bore
MPN
FAIWBT65S
100 in stock, despatched in 4 working days
Conforms to ISO 9001, DIN EN 1083-1 and 2.
Specification:
Diameter: 65mm
Thread: M14 x 2
Wire: Twist Knot Stainless Steel Grade 304, 0.50mm
Type Wheel
Material Stainless steel
Diameter 65mm
Max rpm 12500
Thread M14 x 2
Wire Size 0.5mm