Dormer P81312.7X6.0 Solid Carbide Bright Rotary Burr Pointed Tree 12.7 x 6mm
MPN
P81312.7X6.0
Brand
Dormer
EAN-13
Order Code
Country of Origin
United Kingdom
View Full Product Range (7)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
15 in stock, despatched in 4 working days
The Dormer Solid Carbide Bright Rotary Burr Pointed Tree has the following specification:
Diameter: 12.70mm.
Shank Diameter: 6mm.
Working Length: 25mm.
Overall Length: 70mm.