CREE CXA15120000000F0HM450F CXA1512 LED Cold white 24W 1538lm 115° 18V 1200mA
MPN
CXA1512-0000-000F0HM450F
Brand
Cree
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
Discontinued
Type HighPower LED
LED Colour Cold white
Forward Voltage 18V
Forward Current 1200mA
Luminosity 1538lm
Viewing Angle 115°
Colour Rendering Index 80Ra
Colour Temperature Type 5000K
Dimensions (L x W x H) 15.85 x 15.85 x 1.7 mm
Height 1.7mm
Length 15.85mm
Power 24W
Width 15.85mm