Core Plus CORDBAB350 AB350 Abrasive & Asphalt Diamond Blade 350mm
MPN
CORDBAB350
Brand
Core Plus
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
  • RoHS Compliant
  • Free UK shipping available
  • Not for sale to persons under age of 18 18+
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
100 in stock, despatched in 4 working days
The CorePlus AB350 Abrasive & Asphalt Diamond Blade has the following specification:
Diameter: 350mm
Bore: 25.4mm
Segment Height: 10mm
Segment Width: 3.0mm