CK Tools T4915S55 VDE / 1000V Screwdriver Blade Slotted 5.5 x 100mm
MPN
T4915S55
Brand
CK Tools
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Taiwan
  • Free UK shipping available
Qty Was Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
30 in stock, despatched in 3 working days
This screwdriver blade from CK Tools is a replacement piece for the VDE 1000V insulated interchangeable bladed 10-piece screwdriver set.
  • VDE approved - individually tested to 10,000V for safe working up to 1000V
  • Toughened alloy steel blades for exceptional durability
  • For C.K screwdriver handles T4915
  • Blade: slotted 5.5mm
  • Manufacturer's part T4915S55
Length 100mm
ESD Safe No
Tip Type Slotted
Tip Size 5.5mm