Bussmann FWP-80A22FI 690V/700V, 80A, High Speed Fuse
Image Representative of Range
MPN
FWP-80A22FI
    50A 80A
View Full Product Range (2)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
5 in stock, despatched in 4 working days
  • Fuse features: Ferrule
  • With indicating striker
  • Micro fuse
  • Length: 58mm
  • Diameter: 22mm
  • Nominal current: 80A
  • Nominal voltage: 690V AC
  • Manufacturer's part FWP-80A22FI
Current Rating 80A
Length 58mm
Diameter 22mm
Fuse Type High speed
Nominal Voltage 690V