Bourns SRP6060FA-220M Choke SMD 6060 22 µH 60.5 mΩ
MPN
SRP6060FA-220M
Brand
Bourns
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
Discontinued
Type 6060
Resistance 60.5mO
Content 1
Dimensions (L x W x H) 6.6 x 6.4 x 6 mm
Height 6mm
Inductance (L) 22µH
Length 6.6mm
Product Type Choke
Quality Q at MHz 10MHz
Tolerance ± 20%
Width 6.4mm