ADDA 111112125 AS14024MB5193B0 Axial Fan 24V DC 140x140x51mm Ball Bearings
Image Representative of Range
MPN
Brand
Adda
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Germany
View Full Product Range (25)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
3 in stock, despatched in 4 working days
ADDA manufactures the AS14024MB5193B0 axial fan, which operates on 24 V DC and measures 140 x 140 x 51 mm. This industrial cooling fan is designed for effective component cooling in various applications. It is ideal for use in industries requiring reliable and efficient airflow solutions.
Type Axial fan
Voltage 24V DC
Dimensions (L x W x H) 140 x 140 x 51 mm
Bearing Type Ball Bearing
Colour Black
Height 51mm
Length 140mm
Max. temperature +70°C
Min. temperature -10°C
Misc Attribute AS14024MB5193B0
Width 140mm