Yale Locks Y110B/30/115/1 Brass Padlock 30mm
MPN
Y110B/30/115/1
Brand
Yale Locks
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
View Full Product Range (2)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
20 in stock, despatched in 4 working days
This Yale Locks Brass Padlock has a hardened steel shackle and 5 pin cylinder with double locking feature. Tested up to 96 hours for corrosion resistance to ensure protection against different weather conditions.
Specifications:
Body Width: 30mm.
Body Height: 28.3mm.
Body Depth: 13mm.
Shackle Diameter: 5mm.
Shackle Height: 17mm.
Shackle Width: 15mm.