Yale Locks Y110B/20/111/2 Brass Padlock 20mm (2 Pack)
MPN
Y110B/20/111/2
Brand
Yale Locks
EAN-13
Order Code
Country of Origin
China
View Full Product Range (2)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
15 in stock, despatched in 4 working days
Pack of 2 Yale Locks Brass Padlocks 20mm.
Each padlock has a steel shackle and 4 pin cylinder with single locking feature. Tested up to 48 hours for corrosion resistance to ensure protection against different weather conditions.
Specifications:
Body Width: 21.4mm.
Body Height: 21.8mm.
Body Depth: 10mm.
Shackle Diameter: 3.3mm.
Shackle Height: 23.5mm.
Shackle Width: 10.8mm.