Vishay T93YB104KT20 T93YB series string potentiometer linear 0.5 W 100 kΩ
MPN
T93YB104KT20
Order in multiples of 1
7 in stock, despatched in 4 working days
Content 1
CS 5.08mm
Dimensions (L x W x H) 9.7 x 5 x 9.8 mm
Height 9.8mm
Length 9.7mm
Max. temperature +155°C
Min. temperature -55°C
Operating temperature (max.) 155°C
Operating temperature (min.) -55°C
Operation type top
Power Rating 0.5W
Product Type String potentiometer
Resistance 100kO
Resistance characteristic linear
Temperature Coefficient 100ppm/°C
Tolerance ± 0.1%
Width 5mm