Vishay T93YA101KT20 T93YA String potentiometer linear 0.5 W 0.1 kΩ 1 pc
MPN
T93YA101KT20
Brand
Vishay
EAN-13
Order Code
Country of Origin
Czech Republic
View Full Product Range (18)
Qty Unit Price (Ex VAT)
Price per unit {{ this._page.IncVat ? 'Inc' : 'Ex' }} VAT
Order in multiples of 1
34 in stock, despatched in 4 working days
Type vertical
Connection THT
Content 1
CS 2.54mm
Dimensions (L x W x H) 9.7 x 5 x 9.8 mm
Height 9.8mm
Length 9.7mm
Max. temperature +155°C
Min. temperature -55°C
Operating temperature (max.) 155°C
Operating temperature (min.) -55°C
Operation type top
Power Rating 0.5W
Product Type String potentiometer
Resistance 0.1kO
Resistance characteristic linear
Temperature Coefficient 100ppm/°C
Tolerance ± 0.1%
Width 5mm