Vishay Mbb02070C3302Fct00 Metal Film Resistor Axial 33KΩ 0.60 W 1% 1Pc
MPN
MBB02070C3302FCT00
Order in multiples of 1
402 in stock, despatched in 4 working days
Type Axial lead
Resistance 33kO
Power Rating 0.60W
Content 1
Operating temperature (max.) 155°C
Operating temperature (min.) -55°C
Product Type Metal film resistor
Temperature Coefficient 50ppm/°C
Tolerance ± 1%