Q. Please state the panel thicknes they fit 1.5?, 3.2? ???? Overall size in not the info thats required. Panel thickness is.
A. Hi Chris Thank you for your enquiry, The maximum panel thickness for this entire range is 1.6mm
| Qty | Unit Price (Ex VAT) |
|---|---|
| 1+ | £12.95 |
| 5+ | £11.21 |
| 10+ | £9.77 |
Standard grommets moulded in SR 1700 black PVC.
| Type | Open |
|---|---|
| Colour | Black |
| Cable Diameter Max | 3.2mm |
| Diameter | 4.8mm |
| Height | 6.4mm |
| Material | PVC |
| Operating Temperature Range | -35 to +50°C |
| Panel Hole Diameter | 4.8mm |
To use this facility please Sign In.
Sign InQ. Please state the panel thicknes they fit 1.5?, 3.2? ???? Overall size in not the info thats required. Panel thickness is.
A. Hi Chris Thank you for your enquiry, The maximum panel thickness for this entire range is 1.6mm