Q. Could you provide a data sheet on the material pease. Many thanks Alan
A. Hi Alan, thank you for your question. The data sheet can be found here.
| Qty | Unit Price (Ex VAT) |
|---|---|
| 1+ | £23.77 |
| 5+ | £20.60 |
| 10+ | £17.19 |
Black flame retardant heat shrinkable sleeving with a 2:1 shrink ratio, supplied in 25m lengths.
| Shrinkage Ratio | 2:1 |
|---|---|
| Type | Heat Shrink Sleeve |
| Length | 25m |
| Colour | Black |
| Shrunk Diameter | 4.75mm |
| Supplied Diameter | 9.5mm |
| Unshrunk Diameter | 9.5mm |
To use this facility please Sign In.
Sign InQ. Could you provide a data sheet on the material pease. Many thanks Alan
A. Hi Alan, thank you for your question. The data sheet can be found here.